Jak vypadá průkaz energetické náročnosti budovy PENB?

Jak vypadá průkaz energetické náročnosti budovy PENB?

Co získám při objednávce PENB?

Energetický průkaz, Energetický štítek, Průkaz energetické náročnosti budovy = PENB

- obsahuje protokol prokazující energetickou náročnost budovy a její grafické znázornění.

Energetický průkaz posuzuje veškeré vstupní energie na systémové hranici budovy. Jde tedy nejen o vytápění a ohřev teplé vody, ale i o chlazení, osvětlení, větrání atd.

Budova je zatříděna do třídy energetické náročnosti budovy A až G , přičemž písmeno A znamená energeticky nejšetrnější budovu, zatímco G nejméně šetrnou.

Chcete prodat nebo pronajmout svůj dům nebo byt? Od 1. ledna 2013 jsou vlastníci budov a bytových jednotek povinni označit své nemovitosti energetickým štítkem a nechat vypracovat energetický audit, který je součástí průkazu energetické náročnosti budovy neboli PENB. Tato povinnost vyplývá z novely č. 406/2000 Sb. zákonem č. 318/2012 Sb. o hospodaření energií tzv. energetický zákonEnergetický průkaz Vám profesionálně zpracujeme. Naši odborníci navštíví váš dům a posoudí jeho stav. V případě, že nemáte projektovou dokumentaci, zjistí si sami veškeré potřebné údaje k vypracování energetického štítku. Spolupracujeme s energetickými specialisty, kteří působí v celé České republice. Každý den necháme posoudit desítky nemovitostí pro energetický průkaz budovy.

Kupujete nový dům či byt? Nejen novostavby od nového roku již musí být vybaveny průkazem energetické náročnosti budov.

Kontaktujte nás Více informací